0

Şanlıurfa Boşanma Avukatı

Şanlıurfa Boşanma Avukatı Hakkında

Medeni hukuk temel olarak insanların medeni ilişkilerini, mülkiyet ilişkilerini, hak ve borçlarını düzenleyen hukuk dalıdır. Medeni hukuk alanında evlilikten sözleşme yapmaya kadar birçok alan girer. Genel olarak tanımlamak gerekirse bir kişinin sağ olarak ana rahmine düşmesinden, ölümünden hemen sonrasına kadar bütün özel ilişkileri medeni hukukun alanındadır. Ailevi ilişkilerin sonlandırıldığı boşanma durumları medeni hukuk kapsamında bulunan aile hukukunun alanına girmektedir. Şanlıurfa boşanma avukatı hizmetimizin yanı sıra velayet ve nafaka gibi konularda da size danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Boşanma süreçleri genellikle basite indirgenir ve arzuhalcilere yazdırılan bir dilekçe ile halledilmeye çalışılır. Hatta internetten bulunan kapsamı yetersiz veya anlamsız terimler içeren dilekçeler bile kullanılmaktadır. Bu gibi durumlarda dilekçede bulunmaması gereken kritik ifadelerin bulunması veya delillerin yeteri şekilde belirtmemesi durumlarında bu durum çok ciddi hak mahrumiyetine ve hatta sonradan haklarında açılacak davalara bile sebep olabilmektedir. Bu yüzden Şanlıurfa boşanma avukatlarıyla çalışmak her zaman alanında uzman birinin sizin adınıza bütün hukuki detayları en ince ayrıntısına kadar incelediğinin huzuruyla bu sıkıntılı süreci atlatmanıza yardımcı olur.

Şanlıurfa Boşanma Avukatı Faaliyet Alanları

Aile hukukunun kapsama alanına boşanma süreçleri harici ek hak ve talepler de girmektedir. Bunlar;

  • Evlilik öncesi evlilik sonrasıyla alakalı mal paylaşım ve hakların belirtildiği evlilik sözleşmeleri,
  • Nişanlılık durumunun bozulması ve bu durumda ortaya çıkan maddi manevi kayıpların giderilmesi
  • Mal rejimi (paylaşımı) tasfiyesi
  • Velayet davaları açılması
  • Nafaka talebi, yeniden belirlenmesi ve ödememe durumunda icra işlemlerini yapılması
  • Şiddet gösteren eşin aileden uzaklaştırılması, akabinde açılacak davalar
  • Vasiyetname ve miras sözleşmelerinin yapılması
  • Miras paylaşımında ortaya çıkan problemler ve anlaşma süreçleri

Bu süreçlerin tamamında yanınızda oluyor bütün detayları sizin adına düşünüyor ve gerekli aksiyonları alıyoruz.

Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Anlaşmalı boşanma davaları, Şanlıurfa boşanma avukatı bürosu olarak tavsiye ettiğimiz yöntemdir fakat anlaşma durumları olmadığında hak mahrumiyeti yaşanmaması için detayların sıkı takibi ve süreçlerin iyi yönetilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları genellikle tek celsede tarafların talepleri belli olduğu için biter. Çekişmeli boşanma davalarında ise durum çok farklıdır. Eşlerden birinin boşanmak istememesi veya iki tarafında boşanmak istemesi fakat boşanma tamamlandıktan sonraki tabloda oluşacak mal paylaşımı, velayet ve nafaka gibi bütün konularda uzlaşamadığında açılır. Anlaşmalı boşanmalar tek celsede tamamlanabilirken çekişmeli boşanmalar ortalama 4-5 celse sürebilmektedir.

Şanlıurfa boşanma avukatı bürosu olarak sizin için bu sıkıntılı süreci en sıkı şekilde takip ediyor ve haklarınızı sonuna kadar koruyoruz. En kısa sürede boşanma sürecinizi tamamlıyor ve sonrasındaki hak taleplerinizi takip ediyoruz.

Bir cevap yazın