Şanlıurfa İdare Hukuku

12 Kas

Kamu kurumlarını ve bu kurumlarda çalışmakta olan çalışanların tüm haklarını konu edinmekte olan hukuk dalına verilen isimdir idare hukuku. Ele aldığı konular arasında tamamen kamu adının geçmesi nedeni ile bir çok farklı özelliğe  sahip olan bir dal olarak bilinmektedir. Kamu kurumlarının işleyişlerinin, çalışanlarına olan tutum ve davranışlarının anayasa üzerinde yer almakta olan idare hukuku maddeleri gereğince yapılıp yapılmadığının denetlemesi ile görevlendirilmiş olan bu hukuk dalı bu alanda ki asayişi sağlamakla yükümlüdür. İdare adı verilmekte olan bu kavramın doğuş nedeni kamu alanında düzeni sağlamaktan geçmektedir. Oldukça ayrıntılı olan bu hukuk dalı, bir çok farklı özelliği içermektedir.

İdare Hukuku Özellikleri

Oldukça geniş kapsamlı bir hukuk dalı olması, diğer dallar arasında farklılaşmasına yol açmaktadır. İdare hukukunun en bilindik özellikleri arasında;

  • Oldukça genç bir hukuk dalı olması ve yeni yapılanması,
  • Kamu yararını gözetir niteliğinin olması,
  • Çözümlenemeyen konuların idari yargı mahkemelerine taşınması,
  • Üstün ve ayrıcalıkların var olduğu yetkilere sahip olması,
  • Devleti arkasına almış bir hukuk dalı olması gibi özellikler yer almaktadır.

Bu nedenle oldukça ilgi görmekte olan ve görevleri üst mertebelerde olan bir daldır. Önem verilmesi gerekmekte olup, hemen hemen her ilde Şanlıurfa idare hukuku gibi isimler ile yer almaktadır.

İdare Hukukunda Cezalar

Bu hukuk dalının bir kolu kapsamında yer almakta olan ceza hukuku, ise var olan ve netleşen suçlara uygulanacak cezaları konu edinen bir hukuk dalı olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle hemen hemen tüm hukuk dallarının son hamlesi olarak bilinmekte olan ceza hukuku alanında uzmanlaşmış olan Ceza avukatları mahkemelerde haksız yere ceza aldığı düşünülmekte olan mağdur kişilerin suçsuzluğunu ispatlamayı kendine ilke edinmiş olana avukatlara verilen isimdir. Biz oldukça bilinen bir hukuk firması olarak, her zaman haklının yanında yer alıyor ve özellikle Ceza hukuku dalında yetişmiş olan işinin ehli avukatlar ile çalışarak sizlere Ceza Avukatı hizmetini sunuyoruz. Şanlıurfa ilinde bulunmakta olan şubemizde yer almakta olan Şanlıurfa Ceza Avukatı gibi daha bir çok ilde bu hizmet sizleri beklemektedir. Hiçbir haksızlığın cezasız kalmayacağı sözünü size avukatlarımıza güven duyarak biz veriyoruz.

Firmamız Hukuk Hizmetleri

Birbirinden farklı bir çok dalı konu alarak adlandırılmakta olan hukuk departmanı farklı dallar içermektedir. Bütün bu hukuk dalları arasında yer almakta olan İdare hukuku, Sigorta hukuku, Ceza Hukuku, Vergi hukuku gibi kollarda üstün başarı belgelerinin yer aldığı avukatlarımız ve danışmanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Biz hukuk anlamında oluşmakta olan her yeni yasayı takip eden, çözüm yolları üretmek adına sürekli kendini geliştirmeyi hedefleyen uzman ekibimiz ile her zaman hizmet için yanınızdayız İnternet sitesi üzerinden Şanlıurfa Sigorta Hukuku gibi bilgiler ile giriş yaparak firmamız referanslarını ve hizmetlerini kolaylıkla öğrenme imkanına sahip olabilirsiniz. Çözülemeyen sorunlar için gereksinim duyduğu yerde idari mahkemelere başvuruda bulunabilmektedir.

Etiketler:

0 comments
Yorum ekle