0

Şanlıurfa İş Hukuku Avukatı

İş hukuku; işçi hakları ve ücretleri, çalışma koşullarının şartları ve koşulların nasıl olduğu, işçi sendikaları ve işçi-işveren arası her türlü mevzuatı incelemektedir. Bu hukuk dalının işleyiş ağırlığı genel olarak işçinin korunmasına yöneliktir. Burada ortaya çıkabilecek olan bir sürü insan münasebeti söz konusudur. İş hukukunun kapsamı hizmet akdinden doğan ve bu bağlayıcılıkta olan insan ilişkilerini incelemektedir. Burada bireysel ve toplu iş hukuku şeklinde bir ayrım söz konusudur. Çünkü bu hukuk dalında devlet müdahalesi oldukça fazladır. Kanunlar en önemli kaynakken yaşanan anlaşmazlıklarda başarılı bir iş hukuku avukatıyla çalışmak oldukça fayda sağlamaktadır. Hem işçinin haklarının korunması hem de işveren açısında doğan hakların kaybedilmemesi açısından, bu tür davalarda hukuki destek mutlaka alınmalıdır.

Başarılı Bir İş Hukuku Avukatı

İş avukatlarına işçi-işveren arasında yaşanan anlaşmazlıklarda başvurulmaktadır. İş hukuku avukatına yönlendirilen davaya göre avukat gerekli iş kanunlarının ışığında uzmanlığıyla ilerleme sağlamaktadır. Sizler de böyle bir hukuki süreç yaşıyor ve başarılı bir iş avukatı arıyorsanız hukuk büromuz sizler için en doğru adres olacaktır. Şanlıurfa iş hukuku avukatı alanında istediğiniz şeffaflık, güven ve profesyonellik hukuk büromuzda sizlere başarıyla sunulmaktadır.

İş hukuku avukatlarımız iş sözleşmesinin hazırlanmasında, sözleşmenin uygulanmasında, uygulamada ortaya çıkan haklarda ve alacaklarda, çıkan anlaşmazlıkların çözümünde hizmet vermektedirler. İhbar süreleri, tazminatlar, fazla mesai ya da izin alacakları, maaş alacakları gibi konular sıklıkla karşılaştığımız davalardır. İşçi-işveren arasındaki uzman elçi görevinde olan iş avukatlarımız, sizlere her zaman şeffaf ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

İş Hukukunda Ortaya Çıkan Anlaşmazlıklar

Bizler Şanlıurfa danışman avukat alanında ve temsil konusunda gerekli olan faydayı sizlere başarıyla sunmaktayız. İş sözleşmesi aslında her iki tarafa da borç yüklemektedir. İşçinin iş yapmak borcuyken işverenin borcu da ücreti ödemektir. Ancak kimi zaman kanuna aykırı hazırlanan sözleşmeler ya da işçi-işveren taraflarından birinin sözleşmeye aykırı davranması anlaşmazlıkların yaşanmasına neden olabilmektedir. Biz iyi bir iş avukatının, işçi ve işveren hakları bakımından gerekli dengeyi kurabilen kişi olduğunu bilmekteyiz. İş hukuk avukatları oldukça önemli bir sorumluluğu omuzlarında taşımaktadırlar. Özellikle işçi haklarını koruması bakımından önemli bir iş yapsalar da her iki taraf için gereken dengeyi sağlamak en temel kıstastır. Bu bakımdan en net gerçeğe ulaşmak ve haklarınızı korumak için bizimle iletişime geçebilir, uzman avukatlarımızın tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Geniş Kapsamlı Hizmet

Şanlıurfa hukuk büroları alanında yapılan araştırma sonrasında, hukuk büromuzun geniş kapsamlı ve profesyonel bir hizmet sunduğu apaçık ortadır. Avukatlarımız işçi-işveren anlaşmazlıklarının çözülmesi için oldukça geniş kapsamda bir hizmet sunmaktadır. İş sözleşmelerinin hazırlanmasında, sözleşme revizyonlarında, kıdem ve ihbar tazminatlarında, fazla mesai ücretlerinde, işe iade davalarında, izinlerde, iş kazaları alanında, hizmet sözleşmesinin feshinde, işçi alacakları konusunda ve daha pek çok iş hukuku konusunda sizlerin yanındayız. Arabuluculuk yoluyla da yanınızda olduğumuz gibi şikayetlerinizde veya davalarınızda da gerekli danışmanlığı ve hukuki desteği başarıyla sağlamaktayız. Sizler de hak kaybı yaşamamak ve sorunsuz bir hukuki süreç geçirmek için uzmanlığımızdan ve tecrübemizden faydalanın. İşi uzmanına bırakın, geri dönülmez kayıplar yaşamayın.

Bir cevap yazın