0

Şanlıurfa İş Mahkemesi Avukatları

İş kanunu gereğince; işçiler ve işveren ya da işveren kişinin vekilleri arasında iş sözleşmesinden, iş kanununa uzanan her türlü hak iddiasından doğan hukuki anlaşmazlıkların taşındığı mahkemelerdir. Yani işçi ve iş veren arasındaki iş sözleşmesine dayanan, yerine getirmesi gereken yaptırım, uygulama ve haklarla ilgilenen ve gerekli işlemleri yapmaya yetkili merciidir. İşveren ile işçi arasındaki davalar doğrudan iş mahkemelerine başvurularak açılır. İş mahkemelerine açılan davalar ikamet edilen yerde açılabilir, bunun yanında işçinin işi yaptığı İş Mahkemelerine dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer ikamet ettiğiniz yerde ya da işin yapıldığı bölgede İş Mahkemesi yoksa bu davalara Asliye Hukuk Mahkemeleri bakar, dilekçenizi bu mahkemeleri vererek dava işlemlerini başlatabilirsiniz. İş mahkemelerinde açılan tarihten itibaren dava süreci başlar.

Şanlıurfa İş Mahkemesi Avukatları

Şanlıurfa İş mahkemesi avukatları olarak dava süreçlerini takip ediyor, emsal teşkil eden davaları inceliyor, hakkınızı ararken yanınızda oluyoruz. İş mahkemesine başvuruda bulunup dava süreci başlatmanız için yanınızda avukat olması şart değildir tabi ki. Ancak iş mahkemesine dava açarken yazmanız geren dilekçe oldukça önemlidir ve kurallara uygun, iş maddelerinin, hakların bilindiği, durumuzu izah edebilecek bir dilekçe yazılmadır. Dilekçenin içeriğinin dolgun ve doyurucu olması, doğru mahkeme nezdinde dava sürecinin başlatılabilmesi için avukatlarımıza danışmanızda yarar var. Dilekçe yazılması süresinden başlayan süreç ile birlikte dava sonuna kadar yanınızda oluyoruz. İş mahkemesine dilekçe yazıp, dava açmadan önce konuyla ilgili sizleri bilgilendiriyoruz. Dava açma süresi, zaman aşımı, durumunuza uygun elde edebileceğiniz haklar gibi önceliklerimizden bahsediyoruz. Amacımız kaybettiğiniz ya da kaybetmek üzere olduğunuz haklarınızın tarafınıza iadesi süresinde yanınızda olmak ve haklarınız için elimizden gelenin en iyisini yapmaktır. Bu süreçte tecrübeli avukatlarımız ile yılların deneyimi birleştiriyor ve sizlere hizmet veriyoruz.

Şanlıurfa İş Hukuku Avukatları

Dava sürecinde iş akdini, işçi ve işveren haklarını, iş hukukunu bilen avukatlar ile yola çıkmak sizlere sağlam adım attıracaktır. Bu süreçte işçi hakları ve iş hukukunu en iyi bilen ve yorum yaparken en uygun konularda sizleri destekleyecek olan avukatlarımızdan bilgi edinebilirsiniz. Donanımlı ve kendi alanında tecrübeli avukatlarımız ile yanınızdayız.

Şanlıurfa Danışman Avukatları

Dava sürecinizde dava ve Şanlıurfa iş hukuku avukatı ile ilgili gerekli bilgiler için izlediğiniz yol açısından avukatlarımıza danışabilirsiniz. Dilediğinizde dava sürecinde yanınızda olup gerekli bilgileri sizlerle paylaşıp yapmanız gerekenler hakkında size önemli bilgileri verecek olan Şanlıurfa danışman avukat arkadaşlarımıza başvurabilirsiniz. Burada önemli ve öncelikli olan sizin haklarınızı ve iş akdinize istinaden yapmanız gerenleri iş hukukuna uygun olarak hareket etmektedir. Danışmalık kısmında sizlere dava süreci nasıl başlamalı, dilekçeniz nasıl yazılmalı, içinde bulunduğunuz durum nedir ve bu durum içindeki iş hukukunuzdaki haklarınızı nelerdir bilgilerini sizlere aktarıyoruz. Davanıza benzer daha öncesinde görülmüş ve sonuçlanmış emsal davalardan örnekler vererek sizlerin haklarını nasıl koruyabileceğinizi ya da elde edebileceğiniz haklarınızın tam teşekküllü bilgisini alabilirsiniz. Haklarınız şansa bırakmayın bizlerden gerekli bilgileri alın.

Bir cevap yazın