0

Şanlıurfa Ceza Avukatı

Şanlıurfa Ceza Avukatı Hakkında

Ceza hukuku, suçlar ve cezalar ile ilgili kamu hukukuna giren bir bölümdür. Ceza hukuku özel ve genel olmak üzere iki ana bölüme ayrılmaktadır.

Genel ceza hukuku hükümleri, genel anlamda tüm suç ve cezalar ile ilgili alanları içerisine alır. Bu bölümde suç ve cezalar için genel olan ana ilkeler yanı sıra suç ve suçun unsurları ile ceza ve cezaların türleri incelenir. Bu duruma maruz kalan mağdur ile eylemi gerçekleştiren suçlu bu genel hükümler çerçevesinde yargı çerçevesinde durumu belirlenir. Yasaların nasıl uygulanacağı, cezaların türleri, uygulanması gibi genel hükümler yer alır.

Özel ceza hukuku hükümlerinde ise genel kısımda yer almış olan kriterlerin uygulanma alanıdır. Hangi eylem veya davranışların suç olarak nitelendirileceği ve cezalarının belirlendiği kısımdır.

Şanlıurfa ceza avukatı olarak ceza hukuku alanında uzmanlaşmış olarak müvekkillerimize destek verilmektedir.

Şanlıurfa Ceza Avukatı Faaliyet Alanları

Ceza hukuku çok geniş faaliyet alanına sahip olan bir hukuk dalıdır. Şanlıurfa tazminat avukatı olarak müvekkillerimizin;

  • Ceza hukuku alanına giren şikâyetleri ile ilgili dilekçelerinin ve dava dosyalarının hazırlanması,
  • Gerektiğinde karakol veya savcılıkta ifade alınması işlemleri sırasında avukatlık hizmeti verilmesi,
  • Ağır ceza, asliye ceza, sulh ceza gibi mahkemeler de olan davalarda sanık müdafi ya da müştekinin vekili şeklinde hizmet verilmesi,
  • Savcılık tarafından verilecek takipsizlik kararları veya tutuklanma gibi durumlarda itirazların edilmesi
  • Dava sonrasında temyiz ile ilgili sürecin yürütülmesi,
  • Hukuk kanunları ile ilgili suçlar kapsamına giren durumlarda mahkemelerde, savcılıkta veya ilgili yerlerde vekillik veya müdafilik yapılması,

Şeklinde başarılı hizmetler vermektedir

Uzman Kadro ve Deneyimli Avukatlar

Ceza hukuku alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile ceza hukuku ile ilgili olarak müvekkillerimize sonuç odaklı hizmetler verilmektedir. Müvekkillerimizin haklarının korunması ve hukuki sorunlarının çözülmesi için avukatlık hizmetleri yanı sıra hukuki danışmanlık hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Şanlıurfa ceza avukatı olarak tüm avukatlık hizmetlerimizde büyük titizlik ile kanunların çerçevesinde yürütülmektedir. Hizmet kalitemizin en iyi şekilde yansıtılması amacı ve gizlilik ilkesine bağlı şekilde müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.

Bir cevap yazın