0

Şanlıurfa Aile Avukatı

Aile toplumun en küçük birimidir ve temel taşıdır. Bu nedenle oldukça önemlidir. Hayata başlanılan an itibari ile herkes bir aile ortamında kendini bulur ve yaşantılar hep bir aile ortamında devam eder. Sosyal davranışlarımız, alışkanlıklarımız ve daha pek çok alanımız aile denilen ortamda şekillenir ve gelişir. Buradan yola çıkılarak aile demek toplum demektir dersek yanlış söylemiş olmayız. Hukuk sistemimizde de bu sebeplerden dolayı aile konusu oldukça önem taşımaktadır. Sistemde aile konusu oldukça fazla yer kaplamakta, Medeni Kanun ailenin kurulmasından son bulmasına kadar olan tüm süreç için düzenlemeler sağlamaktadır. Aile bireylerinin ilişkilerinin düzenlendiği bu düzenlemeler aile hukukunu oluşturur. Nişan, evlilik, boşanma, velayet, nafaka gibi pek çok konu aile hukuku kapsamında değerlendirilir. Bizler de aile hukuku alanında diğer alanlarda olduğumuz gibi başarılı hizmetler sunmaktayız. Şanlıurfa tazminat hukuku alanından aile hukukuna kadar hukukun her alanında sizlere danışmanlık ve temsil hizmetleri vermekteyiz.

Aile Hukuku Neden Var?

Aile birimine dair olan konular aile hukukunun kapsamındadır. Nasıl ki icra iflas hukuku varsa aile hukuku da o nedenle vardır. Aile bireyleri her zaman belli bir düzen ve anlaşma içinde yaşamazlar. Uyuşmazlıklar ortaya çıkabilir veya aile birliği boşanmayla dağılabilir. Meydana gelebilecek tüm olaylarda aileyi ilgilendiren her kısım aile hukukunun düzenlemesindedir. Bu sayede karışıklıklar yaşanmaz, zayıf taraflar korunur, mal paylaşımları gerektiği şekilde yapılabilir ve kargaşa olmaz. Aksi halde büyük bir kaos ortaya çıkar. Yani aile hukuku aslında anlaşmazlıkları bile belli bir düzen içinde sonuca bağlamaktadır. Bu sayede kargaşalar yaşanmaz ve kimse hak kaybına uğramaz.

Aile Avukatının Önemi Nedir?

Aslında avukatlar hukuk sisteminin hepsinde önemli bir yere sahiptirler. Çünkü sadece yasaları bilmekle kalmazlar; usulleri, süreleri ve daha pek çok şeyi bilir ayrıca hukuk diliyle yorumlarlar. Kişiler tek başlarına tüm bu kıstaslara vakıf olamazlar. Aile hukukunda da oldukça dikkat edilmesi gereken süreler, usul şartları vardır. Yapılacak ufak bir hata, dilekçede yer alan yanlış bir ibare hak kaybı yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle aile avukatı oldukça önemlidir ve aile hukukuna giren tüm dava ve süreçlerde mutlaka işin uzmanı bir avukattan destek sağlanmalıdır. Bizler aile hukuku alanında uzman avukatlarımızla birlikte aradığınız danışmanlık hizmetini ve avukat desteğini sizlere başarıyla sunmaktayız. Şanlıurfa aile avukatı alanında uzman kadromuz ve şeffaf çalışma prensibimizle tüm hukuki süreçlerinizde yanınızdayız.

Aile Hukukunun Kapsadığı Konular Nelerdir?

Aileye ilişkin olan her türlü uyuşmazlık konusu aile hukuku kapsamındadır. Bu kapsamda kişilerin hem birbiriyle hem de çocuklarıyla olan ilişkiler düzenlenmiş ve sonuçlar için gerekli olan tüm hükümler belirlenmiştir. Bizler de bu kapsamda müvekkillerimizin yanında olmaktayız ve aile hukuku davalarında gereken nitelikli hizmeti sunmaktayız. Boşanmayla ilgili davalar, sözleşme protokolleri, mal rejimleri, tazminat ve nafaka talepleri, evlilikle alakadar iptal davaları, kadına şiddet davaları, tanıma ve tenfiz davaları, babalık davası, velayet davası gibi aile hukukunun kapsadığı konularda başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz. Siz değerli müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda aile hukukuna giren her hizmeti sunmakta ve kendi uzmanlığımızla sizlerin yanında olmaktayız.

Bir cevap yazın